Як правильно погасити заборгованість перед МФО

Часто трапляється так, що, позичаючи гроші до зарплати на короткий термін, люди стають боржниками. Не всі здатні реально оцінити сили, і вчасно виплатити борги. Можуть виникнути несподівані проблеми, які завадять впоратися з оплатою. Обставини бувають різні:

  • Виникли термінові потреби, на які були витрачені гроші – лікування або придбання ліків, витрати на дитину або важлива побутова покупка.
  • Знизився щомісячний дохід, один з членів сім’ї позбувся роботи.
  • У той час, коли потрібно було зробити платіж, відповідальний був відсутній або просто забув про позику.
  • Гроші для повернення позики були загублені або їх вкрали.

Якщо все ж платіж не був здійснений, чим це загрожує позичальнику.

Заборгованість перед МФО: можливі проблеми

Виникнення прострочених платежів не приносить нічого, крім неприємностей. Але більшість людей усвідомлює це після того, коли вони починаються. У кожній МФО свої санкції і конкретні цифри по штрафах і пені, а також список заходів впливу. Але всі вони ускладнюють можливість вилізти з боргів і кредитів. Найбільш поширені:

  • Нарахування пені. Після прострочення і закінчення грейс-періоду, якщо він був, починає нараховуватися пеня, її розмір прописується в договорі, який підписує позичальник до отримання позики.
  • Після того, як утворюється прострочений платіж, клієнту і його довіреним особам можуть дзвонити менеджери, з проханням роз’яснити ситуацію. Найнеприємніше, що це торкнеться інших людей.
  • Кредитори подають документи до суду, намагаючись стягнути борг в законному порядку.
  • Якщо вам не вдається швидко знайти гроші і вилізти з боргів, відомості про прострочені платежі потрапляють в БКІ, і відображаються в кредитній історії. Це ускладнить ситуацію, якщо ви хочете оформити кредит ще раз. 

Як вирішити ситуацію із заборгованістю по кредиту

Якщо у виникненні заборгованості є ваша вина, спробуйте вирішити ситуацію одним із способів. Дія завжди краще, ніж бездіяльність.

Рефінансування

Ви можете звернутися до фінансової організації за рефінансуванням боргу або оформити безвідсоткову позику в іншій організації. Погасивши існуючий борг, вам залишиться не робити прострочень по новому кредиту.

Нова позика в іншій мікрофінансовій організації

Це теж своєрідне рефінансування, і реальний спосіб вилізти з боргів. Якщо звернетеся в МФО, клієнтом якої Ви ще не є, зможете оформити безвідсоткову позику. Роблячи таким чином, зможете відстрочити вирішення проблеми на місяць, як мінімум, і отримати час для стабілізації фінансової ситуації.

Як повернути кредит на картку

Нам залишається платити за запропонованим графіком. Тут існують варіанти — борг гаситься або повністю в кінці терміну, або ділиться на кілька частин (є варіанти щотижневого або щомісячного внесення платежів). Канали погашення у кожної компанії свої — це може бути електронний гаманець або банківський рахунок.

У мікрофінансових організацій є одна хороша риса – вони завжди готові надати відстрочку в погашенні боргу. Правда, за це доведеться заплатити близько від суми заборгованості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *