Як знайти надійну МФО в Україні

Терміново потрібні гроші, сума невелика, і морочитися з банківським кредитом немає часу і сенсу? Ви дізнаєтеся, в яких організаціях можна терміново взяти мікропозику та як правильно визначитись, де зайняти гроші.

Що таке МФО

Давайте розбиратися по порядку. Є сегмент ринку фінансових послуг. На ньому працюють мікрофінансові організації — МФО. Детальніше читайте на Файненс

Так само, як і банки, мікрофінансові організації, заробляють на тому, що дають гроші в борг. Але існують і відмінності. МФО працюють з меншими сумами, термінами і вимогами до позичальників, але і беруть більший відсоток за свої послуги.

Середні параметри позики, яку видає середня МФО:

 • сума: 1 середня зарплата;
 • термін: 1 місяць;
 • відсоток: 1% на день;
 • застава, порука: відсутні.

За останні три роки років кількість МФО зменшилася. Це наслідок посилення регулювання, в тому числі введення додаткових обмежень для кредиторів. МФО мають право видавати мікропозики онлайн, залучати кошти від юридичних осіб або оформляти позики  підприємцям. Важливо зрозуміти, де взяти мікропозику без ризику бути обдуреним

Репутація мікрокредитних організацій

Якщо ви вирішуєте, яку МФО вибрати, перш за все звертайте увагу на її репутацію. Зробити це в епоху інтернету дуже просто: подивіться, що пишуть про компанію в мережі, ознайомтеся з відгуками, почитайте думки тих, хто реально вже брав в цій компанії кредит.

Відомості про МФО з Держреєстру

Одразу ж в інтернеті, відразу зробіть ще одну дуже корисну річ: перевірте, чи внесена організація до Державного реєстру МФО. Зробити це дуже просто:

 • Прямо на головній сторінці знайдіть розділ “перевірити фінансову організацію”.
 • Введіть будь-яку відому вам інформацію про МФО: назва, ОГРН, ІПН, реєстраційний номер.

До речі, на сайті Центробанку ви можете перевірити, чи відповідають дані реєстру тим відомостям, які вказані в договорі з МФО. Якщо ні — це привід задуматися або відмовитися від послуг організації.

Канали продажів

Офіси організації та її сайт можуть багато нам розповісти: як організований бізнес, солідна це компанія, чи піклується вона про клієнтів. На сайті МФО обов’язково розміщуються не тільки умови видачі та погашення мікропозик, а й установчі документи, свідоцтво про внесення до реєстру, відповіді на питання, відгуки клієнтів і багато іншого. Не полінуйтеся, вивчіть сайт — це допоможе краще оцінити надійність кредитора.

Рейтинг мікрокредитних компаній

Офіційних рейтингів мікрокредитних організацій не існує. Однак є інтернет-сайти, які спеціалізуються на висвітленні ринку мікрокредитування. Вони професійно підходять до оцінки роботи МФО, аналізують і порівнюють умови видачі та оплати позик, швидкість розгляду заявок, наявність додаткових сервісів і можливостей, наприклад, дострокового погашення з перерахунком відсотків, розповідають про рекламні акції.

Як вибрати МФО

Якщо ви хочете взяти позику онлайн, не потрібно поспішати, і звертатися в першу мікрофінансову організацію. Не поспішайте, вивчіть кілька пропозицій, і ви зможете заощадити пристойну суму. Зберіть список з МФО, які вам найбільше сподобалися. Потім порівняйте їх за такими параметрами:

 • Ставка. Багато організацій проводять акції або можуть пропонувати перший кредит під 0,001% на добу.
 • Наявність додаткових акцій.
 • Швидкість розгляду заявки. Відображається в інформації про МФО. 
 • Процес перевірки даних позичальника. Є ручний метод, а є автоматизований.
 • Розміри комісій. Деякі МФО можуть приховувати певні комісії. 

Всі ці моменти важливі для вибору нормальної мікрофінансової організації. Звертаючи на них увагу, ви можете отримати швидкий кредит за найбільш вигідними умовами, без зайвих переплат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *