Що таке мікропозики: суми, терміни, умови видачі
Мікропозика — гроші в борг, які можна отримати в мікрофінансових організаціях. Повна інформація для тих, хто хоче бути розумним позичальником.
Брати гроші в борг — ситуація, звичайно, не найприємніша, але іноді неминуча. Життя часом складається так, що без фінансової допомоги зі сторони не обійтись: терміново потрібні кошти на лікування або авіаквиток, на новий одяг або до зарплати. Причому найчастіше мова йде не про якісь великі суми, тому в багатьох випадках може допомогти мікропозика.
Давайте розглянемо, що таке мікрокредит, які його можливості і що може очікувати позичальника. Мікропозика — це порівняно невелика сума грошей, взята в борг на короткий термін.
Особливості мікропозики
Мікрокредити відрізняються такими основними параметрами: невелика сума, швидкість оформлення, спрощена процедура. Ці якості відрізняють позики від кредитів. А тепер докладніше:
- Видається не банком, а спеціалізованою мікрофінансовою організацією (МФО);
- Невелика сума: в середньому до 15 тисяч гривень;
- Короткий термін: найчастіше кредит в мікрофінансової організації беруть на період від декількох днів до 1 місяця;
- Швидке оформлення: у більшості МФО заявка розглядається не більше доби, а окремі кредитори дають відповідь на запит протягом декількох хвилин;
- Невисокі вимоги до позичальника і спрощена процедура видачі грошей в борг. Відмова в наданні позики-досить рідкісне явище;
- Порівняно високий відсоток: МФО беруть за свої послуги комісію в середньому 1% в день — 365% річних.
Способи видачі мікропозик
Видавати позику можуть різними способами, і ви самі можете вибрати, який зручніший. Можливо, вам найзручніше отримати суму готівкою — для більшості МФО це стандартний спосіб кредитування, і практично всі міні-офіси таких компаній мають каси. Ви можете віддати перевагу терміновій позичці на карту. Це теж не проблема: сьогодні багато МФО випускають власні платіжні картки або ж видають мікрокредити онлайн – перераховують гроші на карту позичальника.
Види позики
Види позик можна розділити за способом отримання або по цілі. За способом отримання позики бувають наступних видів:
- готівкою;
- на банківську карту;
- на карту МФО;
- на електронний гаманець.
Види позик за цілями:
- на особисті цілі (це переважна більшість мікрокредитів);
- на розвиток бізнесу (це, як правило, великі суми під заставу майна).
Що потрібно знати для отримання мікропозики
Позичальникові, який бере мікрокредит, важливо враховувати ряд факторів, щоб уникнути додаткових витрат, неприємностей з колекторами і забезпечити собі можливість в майбутньому користуватися позиками на більш вигідних умовах.
- Відсотки по мікропозику розраховуються кожен день. Тому від того, як швидко ви погасите борг, залежить і кінцева сума.
- Штрафи можуть нараховуватися тільки на прострочену частину суми основного боргу, але не на відсотки.
- Уважно вивчайте договір не тільки на предмет розміру комісії, але і на наявність додаткових послуг – страховка, консультаційна або юридична допомога і т.д. якщо вам не потрібен цей сервіс, немає причини його оплачувати.
- Зберігайте всі документи про оплату мікропозик. Це допоможе вам у вирішенні спірних питань.
Намагайтеся вносити гроші для погашення позики вчасно. Можливо, вам знову буде потрібно фінансова допомога, і ваша відповідальність допоможе отримати велику суму і на кращих умовах.