кредит онлайн

Головне про кредитний ринок у 2023 році

За останні кілька років попит на кредити та мікропозики в Україні значно зріс. Оплата непередбачених витрат, купівля житла чи автомобіля, платежі за навчання — лише невелика низка причин звернень до фінансових установ.

Військовий стан в Україні торкнувся практично кожної галузі, включаючи ринок кредитування. Ряд законопроектів, змін та програм — читайте більше у нашій статті.

Мікрокредити: зростання попиту на позики

За даними аналітичного звіту Національного антикорупційного бюро України, ринок онлайн-мікрокредитування, що діє в Україні, у 2022-2023 роках показуватиме зростання в межах від 14 до 17%. Ключовим фактором зростання є великий попит на позикові кошти.

Більшість установ періодично переглядають свої відсоткові ставки відповідно до політики, щоб заохочувати чи перешкоджати кредитуванню в економіці. Таким чином, ви можете зрештою заплатити трохи більше відсотків, ніж планувалося. Вплив на зменшення обсягів кредитування може залежати від:

  • від’їзду великої кількості українців за кордон, тобто зменшення населення країни;
  • попит та розвиток кредитування у банках;
  • контроль з боку НБУ та посилення регулювання діяльності мікрофінансового ринку;
  • приріст реальних доходів населення.

Залежно від різних сприятливих факторів у поєднанні зі зростаючим розміром ринку, потреба в термінових кредитах продовжуватиме зростати найближчими роками. В МФО протягом року українці беруть кілька мільярдів гривень. Попит на швидкі позики з кожним днем зростає все більше, натомість зростає і якість сервісів, які дозволяють взяти кредити онлайн.

Списання або заморозка заборгованості за кредитне житло та транспорт

Внаслідок вторгнення РФ, велика кількість нерухомості та транспортних засобів було знищено. Держава готова списати українцям кредити на житло і авто.

Ключові положення законопроекту №7441-1:

  1. Кредит буде повністю списано, якщо втрачене житло або автомобіль були єдиними у позичальника. Борги тих, у кого є інша нерухомість чи авто, заморозять до кінця війни.
  2. Програма починає працювати після війни (щодо відшкодування — видатки буде закладено до бюджету на майбутній 2023 рік).
  3. Внесений до парламенту документ передбачає механізм офіційного оцінювання пошкоджень майна залежно від його місцеперебування.

Щоб відшкодувати збитки, позичальнику треба звернутися до банківської установи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *