Кредити без відмов у воєнний час. Які умови та особливості? Читайте далі
Дефіцит державного бюджету, знецінення валюти та інфляція – всі ці фактори, викликані війною, впливають на платоспроможність населення і спонукають розглядати кредит як дієвий варіант рішення всіх фінансових проблем. Та чи існують кредити без відмов? Чи є можливість отримати кредит без відмови на картку у теперішніх реаліях, і які ризики та переваги цього рішення?
Що таке кредит без відмови і хто може на нього розраховувати?
Кредит без відмови це дуже зручна фінансова пропозиція для позичальника. Вона передбачає максимально викосу вірогідність видачі кредиту з гнучкими умовами. Частіше за все, кредит онлайн на картку без відмов видають через інтернет ресурси, використовуючи сайти або мобільні застосунки. Такий варіант розглядання заявок значно прискорює процес видачі коштів і стає оптимальним рішенням для тих людей, хто потребує отримати кошти тут і зараз.
Отримати кредит без відмови може будь яка людина, яка підходить під критерії гарного позичальника, що є індивідуальними для кожної фінансової організації. Проте, існують основні категорії, які мають кращі шанси на отримання кредиту:
- військовослужбовці та учасники бойових дій;
- особи з постійною зайнятістю;
- держслужбовці;
- клієнти з хорошою кредитною історією.
Як війна вплинула на умови кредитування? Зміни в законодавстві
Війна внесла свої суттєві зміни у всі сфери життя людей, включаючи фінансову. Значно збільшилася потреба на кредитування в рамках житлових питань. З цього боку держава допомагає населенню на рівні закону, наприклад, 1 грудня 2022 року був прийнятий законопроект №7441–1, який передбачає списання кредитів на авто чи житло і спрямований на підтримку тих, хто втратив своє майно через бойові дії або на окупованих територіях. Детальніше з законопроектом можна ознайомитися на веб-порталі Верховної Ради України.
Що стосується інших змін в законодавстві на користь позичальника, то можна відмітити:
- Мораторій на стягнення заборгованості з окремих соціальних верств населення (військові, члени їхньої родини, ВПО);
- Спрощення процедури реструктуризації кредитів, що дозволяє змінити умови кредитного договору таким чином, щоб зробити його більш прийнятним для позичальника;
- НБУ ввели рід змін для стабілізації фінансового ринку, згідно яких знизили облікову ставку, надали додаткову ліквідність банкам, ввели обмеження на виведення капіталу за кордон.
Ці зміни дозволили стати кредитам більш доступними для тих категорій громадян, які постраждали від війни з матеріальної сторони.
Процентні ставки: чому збільшуються і які у цього наслідки?
Процентні ставки – один з основних параметрів, на який слід звертати увагу при оформленні нових онлайн кредитів без відмов. Адже це дуже нестабільний відсоток, що може як зростати, так і спадати, залежно від ситуації. Що на нього впливає та як зрозуміти, в який момент часу він може зрости?
- Інфляція. Перш за все саме вона впливає на рівень процентної ставки від банку. Зі швидким зростанням цін на послуги і товари, банки підвищують процентні ставки для уповільнення економіки і зменшення інфляції;
- Ризики для фінансових організацій. Війна підвищує ризик для кредитора, що позичальник не сплатить кошти, адже відсутня стабільність у завтрашньому дні. Тому, ставки можуть підвищуватися для компенсації цих ризиків.
Як наслідок цього, кредити стають дорожчими, люди відкладають великі покупки “на потім”, чим знижують споживчий попит, а інвестиції стають менш прибутковими, особливо для тих, хто використовує позикові кошти для покупки нерухомості.
Умови отримання кредиту онлайн без відмов у воєнний час: документи, кредитна історія, доходи.
Відносно довоєнного часу, процедура видачі кредитів банком або МФО під час війни не зазнала особливих змін. Для підтвердження особи необхідно надати паспорт, ІПН, довідку про доходи та кредитну історію. В онлайн форматі все це можливо надати використовуючи портал BankID за один клік. Кредитна історія теж залишається важливою, адже гарна кредитна історія каже про те, що ви – надійний позичальник і маєте фінансову дисциплінованість. А це підвищує шанси отримати кредит на більш вигідних умовах. Інколи може знадобитися довідка, що підтверджує доходи, наприклад, з місця роботи або виписка з банківських рахунків.
Тобто, громадяни України можуть відкривати кредитні рахунки та користуватися грошима без обмежень. Проте під час воєнного стану банки не надають великі довгострокові кредити.
Від самого початку війни з’явилися “кредитні канікули”. Це означає, що звичайні люди, а в деяких випадках і бізнеси, отримали можливість тимчасово не платити заборгованості за кредитними картками на певний період. Але не слід відноситися до слпати боргу легковажно.
«Кредитні канікули – це відстрочка сплати боргу, а не його прощення. Кредитні канікули – це лише пауза, тобто відстрочення у розрахунках клієнта з банком під час воєнного стану в країні. Така „перерва“ може стосуватися сплати основної суми кредиту або нарахованих відсотків», – пояснили в НБУ.